Nysgjerrig på kulturarven?
Under Oslo kulturnatt åpner Riksantikvaren dørene til vårt bibliotek for en kveld med bøker, kunnskap og gode samtaler. Møt forfatterne bak aktuelle fagbøker som har skapt engasjement og interesse for kulturhistorien! Vi byr på korte foredrag om sverd, mynter, stavkirker, murgårder med mer, spennende samtaler, utstillinger og enkel servering.
Ta turen innom og oppdag bibliotekets skjulte skatter under byens mest magiske kveld: Oslo kulturnatt.
Program
Kl. 16:10-16:20 Velkommen
Kl. 16:20-16:40 Bjørg Agasøster: Murgården – Oslos europeiske ansikt
Kl. 16:40-17:00 Helge Godø: Oslo under Eikaberg i billedkunsten
Pause
Kl. 17:20-17:40 Bjørn Ole Hovda: Uvdal stavkyrkje
Kl. 17:40-18:00 Jan Ingar Thon: Jakten på Snartemosverdet
Pause.
Kl.18:20-18:45 Svein Harald Gullbekk: Pengene som forandret verden – historier om mynt med eksempler fra «Mørstadskatten» som ble funnet i vår.
Kl. 19:00 – Slutt
Praktisk info:
- Maks. antall besøkende av gangen: 250.
- Du kan reise til oss med buss (linje 34, 37, 60 og 74 til Oslo bussterminal), T-bane til Grønland eller med tog (10 minutter å gå fra Oslo S).
- Bruker du rullestol eller har du vanskelig for å gå? NB! Bruk fortauet fra østsiden. Fortauet i retning mot Oslo S er skrått og utilgjengelig.
Fastsatt

